KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13095149
nr 1309 5149
Gizan Izuno
(1885-1957), Japan
Träsnitt, "Nanga". Signerad. Motivet: 39x27 cm
Gizan Izuno, konstnär född 1885, död 1957.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 24 februari 2020
kl 20:04:05
23/2 22:49:58